W 10. kolejce Bundesligi jednym z najbardziej interesujących spotkań będą derby Berlina. 1.FC Union podejmie Herthę (w drużynie gości wstępuje Ondrej Duda - ex Legia), a Rafał Gikiewicz ma nadzieje na zwycięstwo unionistów, których barwy reprezentuje. - Chcemy pokazać, że Berlin jest czerwony - powiedział.

Union Berlin Gikiewicza nigdy nie grał z Herthą Berlin na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Niemczech. Szykują się bardzo wyjątkowe i zacięty derby dla stolicy Niemiec. - Hertha nadchodzi - i wiemy, co musimy zrobić. W sobotę chcemy pokazać, że Berlin jest czerwony. Takie jest również motto klubu: „Berlin widzimy na czerwono" - mówi Rafał Gikiewicz na łamach "Bilda".

Reprezentant biało-czerwonych jest jednym z najważniejszych zawodników zawodników "gospodarzy". Jego interwencje robią wrażenie i pomagają zespołowi. - Zwycięstwo z Herthą jest ważne dla naszych kibiców i dla nas. U siebie jesteśmy silni. Chcemy to pokazać i uszczęśliwić fanów Unionu - dodaje.

Aktualnie Union jest w tabeli pod Herthą. Drużyna Rafała Gikiewicza zajmuje 15. miejsce w tabeli, tuż nad strefą spadkową, natomiast Hertha pasuje się na 11. pozycji.

Spotkanie będzie bardzo wyrównane, obie ekipy będą chciały wygrać pierwsze derby w lidze. W obu ekipach zabraknie paru kluczowych punktów drużyny. Derby to nie jest zwykłe spotkanie, nikt nie odstawi nogi i będzie walczył do samego końca. Kibice liczą na ciekawe spotkanie i miejmy nadzieje, że takie będzie. W Polsce większość będzie trzymała kciuki za naszego rodaka Rafała Gikiewicza. Miejmy nadzieje, że spotkanie będzię na wysokim sportowym poziomie, bez jakiś niepotrzebnych afer. Obie ekipy ostatnie mecze ligowe przegrały, więc liczą na zwycięstwo. Więcej dowiemy się w sobote (2.10.2019).

W zespole POLAKA zabraknie: Suleiman Abdullahi, Akaki Gogia, Grischa Promel

W zespole Herthy zabraknie: Arne Maier, Niklas Stark, Eduard Lowen, Sidney Friede

PRZEWIDYWALNE SKŁADY NA TO SPOTKANIE

Union: Gikiewicz - Lenz, Friedrich, Subotić - Lenz, Gentner, Butler, Andrich, Ryerson - Polter, Ujah

Hertha: Jarstein - Plattenhardt, Rekik, Boyata, Wolf - Grujić, Darida - Kalou, Duda, Dilrosun - Lukebakio

Według bukmacherów spotkanie będzie wyrównane i na "remis", nasze zdanie jest podobne.

Red.Michał Borowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rafał Gikiewicz - chcemy pokazać, że Berlin jest nasz!

31 października 2019

POLSKA

NIP: 549-22-66-314

KICK-OFF SPORTS CONSULTING 

Polityka Prywatności