Maciej Stolarczyk został zwolniony z Wisły Kraków – poinformowała Wisła poprzez swoje portale społecznościowe. Nowym szkoleniowcem Białej Gwiazdy ma zostać Artur Skowronek (były trener 1-ligowej Stali Mielec). Informacje potwierdza zarząd Krakowskiej Wisły.

Po serii siedmiu porażek w Ekstraklasie trener Maciej Stolarczyk został zwolniony z prowadzenia drużyny Wisły Kraków. Całą sytuacje skomentował następująco:
 - Przede wszystkim zamierzam teraz odpocząć od całego zamieszania. Nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy zostanę w klubie na innym stanowisku - powiedział Interii Stolarczyk. Nie chciał mówić o okolicznościach zwolnienia. Nieoficjalnie wiadomo, że nie spodziewał się tego. Między innymi zaplanował konsultacje drużyny z psychologiem, przygotowywał zespół do meczu ze Śląskiem.
Stolarczyk był trenerm Krakowian od 18 czerwca 2018 roku. Kilka źródeł podaje, że z drużyny Wisły odejdzie cały dotychczasowy sztab szkoleniowy.
Zarząd Wisły Kraków był daleko od decyzji, przez którą Maciej Stolarczyk został zwolniony, ale fatalna seria przegranych zmusiła do tego ryzykownego posunięcia.
"Dotychczasowy szkoleniowiec Wisły Kraków - Maciej Stolarczyk - nie będzie dłużej prowadził zespołu 13-krotnego mistrza Polski. Decyzją władz klubu po 514 dniach pracy został zwolniony z prowadzenia pierwszej drużyny 'Białej Gwiazdy'" - napisano w porannym komunikacie Wisły.
"Trener Stolarczyk bez wątpienia na stałe zapisał się na kartach historii Wisły Kraków, będąc jedną z postaci ubiegłorocznej misji ratunkowej klubu. Prowadzona przez niego drużyna w najtrudniejszym momencie dla 'Białej Gwiazdy' pokazała prawdziwy charakter na boisku i zagwarantowała kibicom wiele emocji" - podkreślono.
Po pierwszej rundzie rozgrywek Ekstraklasy Wisła, z 11 punktami na koncie, zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Do bezpiecznego miejsca traci dwa punkty.
Następcą Stolarczyka został Artur Skowronek. 37-letni trener we wrześniu został zwolniony z pierwszoligowej Stali Mielec. Władzom klubu nie podobało się, że prowadził negocjacje w sprawie angażu z Zagłębiem Lubin.
Skowronek prowadził w Ekstraklasie drużyny Pogoni Szczecin i Widzewa Łódź. Trenował także ekipy: Ruchu Radzionków, GKS-u Katowice, Polonii Bytom, Olimpii Grudziądz i Wigier Suwałki.
Ciekawostka
Wszystkie kluby w karierze Artura Skowronka:
Lata    Drużyna
2011–2012    Ruch Radzionków
2012–2013    Pogoń Szczecin
2013    Polonia Bytom
2014    Widzew Łódź
2014–2015    GKS Katowice
2015    Olimpia Grudziądz
2017–2018    Wigry Suwałki
2018–2019    Stal Mielec
2019-... Wisła Kraków

Bilans Macieja Stolarczyka w drużynie Białej Gwiazdy.
Za kadencji Stolarczyka Wisła rozegrała 52 ligowe spotkania, w których zdobyła równe 60 punktów. Na 52 spotkania wygrywała 17-krotnie, pokonana schodziła 26-krotnie. Zanotowała również dziewięć spotkań remisowych.
Pozostało nam życzyć powodzenia i co najważniejsze utrzymania w lidze tak wielkiej drużyny jaką jest Wisła. Wszyscy w Krakowie liczą, że metody Artura Skowronka wpłynął pozytywnie na rozwój zespołu.

 

Red.Michał Borowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piłka Nożna - Ekstraklasa: Maciej Stolarczyk zwolniony z Wisły Kraków! Znamy potencjalnego następce.

14 listopada 2019

POLSKA

NIP: 549-22-66-314

KICK-OFF SPORTS CONSULTING 

Polityka Prywatności