Polska przegrała z Finlandią u siebie 1:2 w drugim mecz turnieju eliminacyjnego do mistrzostw świata, który odbywa się w Zielonej Górze. Straciła szanse na awans. W drugim piątkowym meczu Hiszpania ograła Gruzję 3:2.

W czwartek biało-czerwoni przegrali z Gruzją 2:3, w niedzielę zagrają z Hiszpanami. Do kolejnej fazy kwalifikacji awansują tylko dwie najlepsze ekipy.

Hiszpanii do tej pory udało się dwa razy zdobyć mistrzostwo świata, aktualnie jest na drugim miejscu światowego rankingu. Pozostali rywale Hiszpanów są na następujących pozycach (Gruzja 41, Finlandia 31, Polska 28).

Mecz z lepiej dysponowawnymi Finami, nie przyniósł wymaganych zagrań. W pierwszej połowie okazje bramkowe mieli goście, ale Michał Kałuża dobrze bronił bramki, a w 17. minucie spotkania piłka odbiła się od słupka. Taki sam strzał po drugiej stronie wykonał Sebastian Leszczak.

Osiem minut drugiej połowy i ten sam zawodnik zdecydował się na uderzenie niemal z połowy, rykoszet zmylił bramkarza Finów i było 1:0. Dwa błędy w obronie popełnione przez Polaków przy autach rywali pozwoliły im wyjść na prowadzenie, którego już nie oddali. W ostatnich minutach ( podobnie jak w czwartek ) gospodarze grali z „lotnym” bramkarzem, niestety nie przyniosło to żadnego efektu.

Do eliminacji w Europie zgłosiło się 48 drużyn, jednak na mundial, pojedą tylko 24 ekipy. Turniej zostanie rozegrany od 12 września do 4 października 2020 na Litwie, która jako gospodarz ma zapewnione miejsce w tych zawodach. Europejska rywalizacja o sześć miejsc w MŚ (nie licząc gospodarzy) składa się z czterech etapów - preeliminacji, rundy głównej, elitarnej i play off.

Opis meczu polaków z finami

Polska – Finlandia 1:2

Bramki: 1:0 Sebastian Leszczak (28), 1:1 Miika Hosio (31), 1:2 Jukka Kytola (34)

Polska: Michał Kałuża – Piotr Łopuch, Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Tomasz Kriezel – Sebastian Leszczak, Robert Gładczak, Michal Marek, Michał Kubik oraz Dominik Solecki.

TABELA M P

1. Hiszpania 2 6

2. Gruzja 2 3

3. Finlandia 2 3

4. Polska 2 0

Miejmy nadzieje, że następnym razem Polakom uda się ta sztuka i dostaną się do głównego turnieju.

Eliminacje MŚ w futsalu: Niestety nie zobaczymy Polaków w finałach